Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Rakieta firmy Yonex - jak rozpoznać oryginał?

Data: 21.08.2015 Autor: Konrad Dąbrowski
W1siziisijiwmtuvmdgvmjevmtjfmjrfmjzfmje0x3l5lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Podpowiadamy, jak wybrać oryginalną rakietę tenisową marki Yonex.

Badminton jest dyscypliną sportu, która zdobywa w naszym kraju coraz więcej popularności. Ci z was, którzy sportem tym parają się już od jakiegoś czasu na pewno są zainteresowani kupnem rakiety, która umożliwi coraz lepsze rozwijanie swoich umiejętności. Rakiety firmy Yonex od lat należą do absolutnej czołówki światowych producentów tego sprzętu i większość czołowych zawodników badmintona używa właśnie ich na wszelkiego rodzaju zawodach. Jeśli przy okazji kupna rakiety dla siebie nie chcecie dać się nabić w butelkę - te wskazówki są właśnie dla was.

Po pierwsze - Hologram:

Sama firma Yonex przychodzi nam z pomocą w momencie kupna rakiety. Ich specjalny metoda klejenia logo swojej firmy do rączki rakiety powoduje, że na pierwszy rzut oka jesteśmy w stanie powiedzieć, czy produkt, który trzymamy w ręce jest autentyczny. W oryginalnej rakiecie praktycznie niemożliwe jest oderwanie naklejki od rączki, a wszystko to dzięki zastosowaniu wyjątkowej metody klejenia. Przy próbie oderwania hologramu będziemy w stanie naruszyć tylko lekko jego strukturę, ale na tym koniec.

yonex1.jpg

W przypadku podróbki bez większego trudu uda nam się oderwać cały hologram od rękojeści rakiety.

yonex2.jpg

Po drugie - spód rączki:

Na spodzie rączki każdej rakiety Yonex znajduje się logo tej firmy składające się z charakterystycznych dwóch kół i nieregularnych dwóch trójkątów. U dołu każdego z tych trójkątów widać delikatne wyszczerbienie, nie są one idealne. Ponadto kolor logo i jego tła są wyjątkowe i należy zwrócić szczególną uwagę na ich wygląd.

yonex4.JPG

W podrobionych rakietach (poniżej) zwykle logo jest wykonane bardzo niedbale, a kolory rozmijają się z tymi oryginalnymi.

yonex5.jpg

Po trzecie - numer seryjny

Wszystkie numery seryjne, które umieszczane są na rakietach Yonex są laserowo grawerowane, dzięki czemu zyskują na trwałości i niepowtarzalności. Taki grawer bardzo jasno informuje nas, że rakieta, którą trzymamy w ręce jest produktem w 100 % autentycznym.

yonex6.jpg

W związku z tym wszelkiego rodzaju nadruki - nie wchodzą w grę i w przypadku takiego widoku, należy z miejsca zakwalifikować rakietę jako podróbkę:

yonex7.JPG

Po czwarte - cena

W przypadku rakiet tej klasy, wytrawni gracze muszą liczyć się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Oczywiście można znaleźć rakiety tańsze, jednak aby mieć pewność, że produkt przez nas wybrany jest bardzo dobrej jakości nie można oszczędzać. Nie liczmy zatem na przeceny w wysokości 50% ceny wyjściowej.

Źródła:
www.yonex.com
www.misterzarif.my

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę