Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Rakieta tenisowa Head - oryginał czy fake?

Data: 14.10.2014 Autor: Joanna Dederko
W1siziisijiwmtqvmtavmtqvmtnfndbfmtbfmzffcmfrawv0lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Lekkość gry czy gra młotkiem - doradzamy, jak rozpoznać oryginalną rakietę tenisową firmy Head.

Żyjemy w świecie, w którym aktywność fizyczna stała się dla wielu wyznacznikiem stylu życia. Modnie jest ćwiczyć, uprawiać sport i być „fit”. Jeszcze modniej - za sprawą takich gwiazd jak Roger Federer, Novak Djoković czy Serena Williams, a na rodzimym podwórku oczywiście Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz - jest uprawiać sport jakim jest tenis. Wymaga on niezwykłej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jeśli wydaje Ci się, że żeby zagrać potrzebujesz po prostu piłki, rakietki i kompana do gry, to w 1/3 jesteś w błędzie. Nie, nie będziemy się rozpisywać o Twoim towarzyszu, a o rakiecie, która nie może być pierwszą lepszą znalezioną na strychu czy w Internecie „paletką”.

Dobra rakieta tenisowa jest po prostu niezbędna, zapewniając graczowi komfort, efektywność, wydajność oraz bezpieczeństwo podczas grania. Niestety coraz częściej pojawiają się na rynku produkty nieoryginalne, które kuszą niższą i atrakcyjniejszą ceną oraz bardzo podobnym do oryginału wyglądem. Jak ustrzec się przed podróbkami? O tym niżej. Dla przykładu omówimy rakietę firmy HEAD.

1) Pierwszą istotną różnicą jest widoczne gołym okiem wykończenie rączki. Oprócz różnicy w kolorach, widać, że rączka podróbki jest - po prostu źle wykonana i wygląda dość niechlujnie. Podobnymi rakietkami bawiliśmy się „za dzieciaka” na podwórku. To dawne i zamierzchłe czasy do których nie powinno się wracać w kontekście profesjonalnej gry w tenisa.

1.png

2) KOLOR. Drodzy mężczyźni (wybaczcie Panie, ale wiem, że do Was nie muszę pisać w tej sprawie) warto zacząć dostrzegać różnice w barwach, gdyż dzięki tej umiejętności bardzo łatwo unikniecie oszustwa. Oryginalna rakieta ma "żywszy" i głębszy kolor niż podróbka, ponadto powinna mieć napis „flexpoint” świadczący o jej oryginalności.

2.png

3) SZCZEGÓŁY. Punkt znajdujący się w środku Flexpointa, musi być ułożony równo i idealnie w środku. Podróbka ani nie jest równo, ani tym bardziej - idealnie w środku, co jest kolejną łatwą do wychwycenia cechą nieoryginalnego produktu.

3.png

4) Wskazówka dla zagorzałych fanów - otóż jak wiecie, rakieta „Flexpoint Radical Tour” ma 16 linii, zapewniającym Wam większą rotację gry, podczas gdy model będący podróbką, ma tych linii aż 18. Szybka matematyka przypominająca ćwiczenia na liczydle i już każdy z Was może przekonać się, czy ma przed oczami produkt, który jest warty swojej ceny, czy taki który zamiast ułatwić Wam grę, może do niej zniechęcić na długi czas.

Zwracajcie uwagę na szczegóły, takie jak: czcionka, ulokowanie różnych napisów oraz na estetykę rakiety. Producent oryginalnych rakiet nie może sobie pozwolić na to, aby jego produkty były brzydkie i wyglądały tanio. Wykonanie musi być perfekcyjne. Jeżeli dodatkowo macie możliwość potrzymania rakiety w ręku, od razu zorientujecie się czy macie przed sobą fake czy oryginał. Brak ciężaru w rączce lub źle rozłożony balast rakiety to tylko niektóre cechy, które na pewno rozpoznacie i po prostu wyczujecie. Nie dajcie się zwieść niskim cenom, które wydają się być, aż nadto atrakcyjne, gdyż możecie stracić swoje pieniądze nieodwołalnie i stać się posiadaczami pseudo-rakieto-paletki, która jak najszybciej powinna wylądować w koszu na śmieci.


Źródła:
www.goldenset.pl
www.tenniswarehouse.com.au

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę