Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Słuchawki Apple - oryginał czy fake?

Data: 08.05.2014 Autor: Radosław Kowalski
W1siziisijiwmtqvmduvmdgvmtnfntdfndzfnzczx2fwcgxllnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dowiedz się, jak rozpoznać oryginalne słuchawki firmy Apple.

Fani Apple byli kiedyś opisywani w kontekście socjologicznym, zważywszy na ogromne poświęcenie i wytrwałość w oczekiwaniu na nowinki od ukochanej firmy. Niektórzy potrafią ustawić się pod sklepami już na trzy dni przed premierą nowego produktu. W tym samym artykule rozważano przypadki fanów Lady Gagi (tzw. „Little Monsters”), którzy równie ofiarnie potrafią czekać na koncert swojej idolki. Ciężko dywagować, czy założona przez charyzmatycznego Steve’a Jobsa firma ma coś wspólnego z autorką „Bad Romance”. Tak czy inaczej, oddanie fanów Apple świadczy niezbicie o tym, iż produkty tej marki są niezawodne, pewne i po prostu doskonałe. Słuchawki stworzone przez Apple zostały skopiowane przez właściwie wszystkie konkurencyjne firmy oraz niezliczoną ilość chińskich fałszerzy. Chcecie dowiedzieć się, jak nie dać się nabrać na tanie sztuczki tych ostatnich?

1. Bardzo łatwo jest rozpoznać podróbkę, zanim jeszcze wyjmiemy ją z opakowania. Oryginalny produkt ma bowiem z tyłu pudełka logo Apple; w imitacji zaś go nie ma.

1.JPG

2.JPG

2. Kable w opakowaniu fałszywki ułożone są w nierówny sposób - jedne są dłuższe, drugie krótsze. Wygląda to na zwyczajne niedbalstwo, na które niezwykle dbający o elegancję Apple nigdy by sobie nie pozwolił. W oryginalnym produkcie kabelki poukładane są w równy sposób. Porównajcie zresztą sami.

3.JPG

4.JPG

3. Czas otworzyć opakowanie. To od Apple jest dopasowane rozmiarem do słuchawki; podrobione jest zwyczajnie za duże, złe i ma nieodpowiedni rozmiar. Odczuć więc można znaczącą różnicę podczas wyjmowania obydwu słuchawek. W oryginalnym produkcie słuchawka bez trudu wysuwa się ze szczeliny, słychać ciche kliknięcie; czujemy, że została tam ułożona w doskonały sposób. W porównaniu z oryginałem, fałszywa słuchawka najzwyczajniej w świecie „lata”, nie czuć precyzji w dopasowaniu jej do kształtu szczeliny.

4. Środek obu słuchawek nie jest taki sam. W oryginale wykonano go z metalu; ma stalowoszarą barwę i jest matowy. W imitacji zaś zarobiono go z materiału, a kolor jest bardziej czarny. Podobnie jest z mniejszymi dziurkami u dołu słuchawek - czarne w oryginale, białe w imitacji. Na zdjęciach: u góry oryginał, podróbka na dole.

5.JPG

6.JPG

5. Różni się także napis na kablu. W oryginale jest to "Designed by Apple in California. Assembled in China", w podróbce tylko "Designed by Apple in California”.

6. Oryginalna pokrywka wykonana jest z prawdziwego szkła, przez co z łatwością odbija światło i wówczas pojawia się na niej tęczowy odcień. Imitacja jest z kolei plastikowa i nie pojawia się na niej „tęcza”.

7.JPG

8.JPG

7. Po wyjęciu obydwu słuchawek z opakowania, łatwo wyczuć jest różnicę w ich wadze. Oryginalny Apple jest nieco cięższy, niż fałszywka. Jeśli macie więc możliwość porównania dwóch produktów, należy przezornie wybrać ten cięższy.

8. Ciężko nie dotrzeć różnicy, kiedy w obydwu przypadkach zwiniemy kabel w dół i zagniemy go na panelu dźwięku,. Zwija się on w zupełnie inny sposób. W oryginale kabelek bardziej odstaje, tworzy się pewnego rodzaju pętla; w podróbce przylega on do panelu z dźwiękiem; wygląda przez to tak, jakby był pusty w środku.

9.JPG

9. Można dostrzec różnicę w kolorze. W podróbce, biel jest przytłumiona i ma mleczny odcień; jest też bardziej matowa. Apple to z kolei czysta biel, bardziej laminowana. Od razu widać lepszą jakość wykonania. Różnicę kolorów widać na zdjęciach w punkcie 3.

10. Panel dźwięku różni się czcionką. Znaki plus i minus są w fałszywce ogromne w porównaniu z oryginałem. Prawdziwe słuchawki mają też zupełnie inną czcionkę.

11. Na koniec test, którego nie powstydziłaby się sama Małgorzata Rozenek. Doskonałej jakości materiały Apple sprawiają, że niezwykle łatwo zetrzeć brud z prawdziwego produktu. Jedno delikatne potarcie palcem i zabrudzenie znika. Jakoś podróbki jest naturalnie znacznie gorsza. Jeśli więc brud zostaje po przetarciu go palcem to produkt jest zwyczajnie ściemniony. W sytuacji, kiedy możecie porównać obydwa produkty, można niczym Perfekcyjna Pani Domu, zetrzeć palcem brudek z powierzchni obydwu słuchawek i porównać wyniki.

Na koniec trzeba wspomnieć o esencji produktu, czyli o jakości dźwięku. Podobnie jak w przypadku opisywanych niedawno słuchawek od Dr. Dre, w fałszywce jest ona znacznie, znacznie gorsza. Należy więc uważać na podróbki z jednej prostej przyczyny: mogą zwyczajnie uszkodzić Wam słuch. Warto lepiej poczekać, uzbierać pieniądze i zainwestować w prawdziwy produkt, niż za kilkanaście lat zamienić swoje fałszywki na aparat słuchowy. Nawet „lans na Apple” nie jest tego wart.

Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=2F_cpCHdOvM
https://www.youtube.com/watch?v=8cCp6-46AXA

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę