Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torba Lady Dior – jak ustrzec się przed podróbkami?

Data: 01.10.2014 Autor: Katarzyna Pałka
W1siziisijiwmtqvmtavmdevmtnfndhfndbfmja3x3r0lnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, na co zwrócić uwagę przed kupnem torebki Lady Dior.

Lady Dior jest jedną z najbardziej kultowych toreb. Weszła na rynek w 1995 roku, rozsławiona została przez księżną Dianę, w ślad za którą ruszyły kolejne miłośniczki mody. Torba doczekała się wielu wariacji na swój temat – co sezon pojawiają się nowe wydania: we wzory, zdobione cekinami – wciąż jednak najpopularniejszym modelem jest Cannage. Nazwa ta oznacza rodzaj pikowania na skórze, szwy imitują plecionkę na krzesłach Napoleona III, którą to Christian Dior użył w swoim pierwszym pokazie mody w 1947 roku.

Obecnie podróbki są coraz trudniejsze do rozpoznania. Cena przestała być wyróżnikiem, nierzadko kopie są sprzedawane po takich samych cenach co oryginały. Jak zatem rozpoznać, czy mamy do czynienia z autentykiem?

1. Kształt. Torba ma formę trapezu, jest usztywniona, ma podwójną okrągłą rączkę i odpinany pasek na ramię. Oryginalna torba zachowa swój kształt nawet po wielu latach, zatem mocno zdeformowana może być tylko ordynarną podróbką.

2.png

2. Breloczek. Nieodłączny element każdej torebki Lady Dior. Jest przymocowany przy lewej stronie ucha, może być w kolorze srebrnym lub złotym (dość rzadko można spotkać też zdobione kryształkami), zawiera osobne litery D I O R, zawsze największą jest O.

3.png

3. Podszewka. Zwykle jest w takim kolorze, jak skóra (choć niektóre czarne modele mają czerwoną podszewkę), we wzór imitujący pikowanie lub z powtarzającym się logo Dior.

4.png

4. Metka. Powinna być obszyta nicią ze wszystkich stron, równym szwem. Litery muszą być wyraźne i symetrycznie umieszczone. Tylko dwie wersje są prawdziwe: „Christian Dior”, a pod spodem „PARIS”, po drugiej stronie natomiast „MADE IN ITALY” i kod złożony z liter i cyfr; w nowszych wersjach „MADE IN ITALY” będzie pod słowem „PARIS”, a na drugiej stronie znajdzie się jedynie kod. Zdarza się również napis „MADE IN SPAIN”; każdy inny wariant jest niedopuszczalny.

5.png


Źródła:
ttp://www.spottedfashion.com/2012/12/13/dior-cruise-2013-bag-collection/
http://www.bragmybag.com/dior-bags-new-prices/
http://forum.purseblog.com/dior/post-dior-fakes-here-114925.html
http://www.ebay.com/gds/AUTHENTIC-VS-FAKE-DIOR-HANDBAGS-PART-2-THE-LADY-DIOR-/10000000004082971/g.html
http://spotfakehandbags.com/fakedior.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę