Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Balenciaga City - oryginał czy podróbka?

Data: 27.08.2014 Autor: Dominika Orman
W1siziisijiwmtqvmdgvmjcvmtjfmdnfmjlfnjg1x3rnbc5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed kupnem oryginalnej torebki Balenciaga City.

Skóra:
Torebki Balenciagi wykonane są z bardzo delikatnej i gładkiej w dotyku skóry naturalnej. Skóra celowo wygląda na lekko "zużytą" i przetartą. Z tego powodu żadna z tych torebek nie jest identyczna, różnią się one ułożeniem linii i przetarć. Mimo tego oryginalne torebki Balenciagi mają gładką fakturę, w przeciwieństwie do replik, które wyglądają na bardziej pomięte i mają liczne głębokie zgięcia. Ponadto podróbki zrobione są z lekko świecącej skóry, a oryginał jest matowy. Niewypełniona oryginalna torebka Balenciagi nie utrzyma swojego pionowego położenia, ze względu na delikatną skórę. Replika będzie stała sztywno.

Rączki:

1.png
(oryginał)

2.jpg

Wewnętrzna strona rączek jest pleciona. Splecione ze sobą cienkie paseczki są wykonane niepowlekanej, matowej skóry. W podróbkach często skóra ta jest gładka i świecąca.

Suwaki:

3.png

4.png

Torebki Balenciagi mają wszyte suwaki "Lampo". Są dwa rodzaje suwaków "Lampo", ale te użyte w oryginalnych torebkach Balenciaga mają napis pochyłą czcionką podkreślony dwoma liniami. Ponadto napis jest wypukły - w replikach najczęściej jest wygrawerowany.

5.png

Paski na ramię:
Pasek na ramię wykonany jest z jednego skórzanego kawałka z małym otworem na końcu, przez który przechodzi zapięcie. W replikach pasek ten jest zawinięty na końcu i tworzy podwójną warstwę na pasku - warto zwrócić na to uwagę! Pasek ma specjalną podkładkę na ramię, tak aby nie wżynał się w rękę. Ma ona falisty kształt.

6.png

7.jpg
(po lewej: replika, po prawej: oryginał)

Zapięcia i elementy łączące:

8.png

W oryginalnych torebkach Balenciaga "City" zapięcia wykonane są z "brudnego" srebra lub mosiądzu. W replikach elementy te są zwykle bardziej świecące.

9.png

(Kółko, do którego przyczepiony jest pasek na ramię.)

10.png

11.png

Lusterko:

12.png

Torebki Balenciaga "City" mają dołączone małe lusterko, które znajduje się w skórzanych ramkach. Nie powinno być opakowane w żaden papier ani folię, co często zdarza się w przypadku podróbek.

Wnętrze torebki:
Wnętrze torebki wykonane jest z ciemnego materiału. Po boku znajdują się dwie kieszenie, a po drugiej stronie lustrzane logo z napisem "BALENCIAGA. PARIS", a także numerem 115748 (w przypadku torebki "City"). Logo przyszyte jest na skórzanym kawałku, które doszyte jest do torebki czarną nitką!

13.png

14.png

15.png

16.png

17.png

Elementy dodatkowe:

18.png

19.png
(torebka ochronna)

20.png

21.png
(Balenciaga "City")

Źródła:
http://thebeautyjunkee.blogspot.com/2013/09/balenciaga-classic-city-bag-reviewspot.html
http://spotfakehandbags.com/fakebalenciaga.html
http://bagbible.com/blog/how-to-spot-a-fake/balenciaga/
http://www.pierreriu.com/magazine/article/how_to_spot_fake_balenciaga_city_bag_-1

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę