Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Bottega Veneta - jak rozpoznać oryginał?

Data: 20.01.2015 Autor: Żaneta Tyborowska
W1siziisijiwmtuvmdevmjavmtnfmjvfmddfmzk4x3riyi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Dowiedz się, jak nie dać się nabrać na podróbkę torebki Bottega Veneta.

Śmiało można powiedzieć, że jeśli ktoś nie słyszał nigdy o domu mody Bottega Veneta, ten o modzie wie mało. Włoska marka to synonim luksusu, perfekcjonizmu i krawiectwa na najwyższym poziomie. Znana jest głównie ze skórzanych wyrobów i od 1966 roku może pochwalić się niesłabnącym uwielbieniem klientów w ponad 140 krajach oraz uznaniem w świecie mody.

Znak rozpoznawczy Bottegi to specjalnie opracowana technika wyplatania skór zwana intrecciato (wł. warkocz). Gdy w 2011 na czele domu mody stanął utalentowany niemiecki projektant Tomas Maier, podupadająca nieco marka znowu zaczęła święcić triumfy. Pomysł sięgnięcia do korzeni i przywrócenia tradycyjnego rękodzielnictwa wraz ze wspomnianym wyplataniem skór okazał się strzałem w dziesiątkę. Poza tym, oferta marki została poszerzona o biżuterię, okulary, perfumy damskie oraz męskie, a nawet meble.

10-faktow-na-temat-marki-bottega-veneta.jpg

Marce niezmiennie przyświeca motto: ‘’When your own initials are enough’’ ono i brak widocznego logo na projektach - to jej najlepsza reklama. Torebki z plecionej skóry to znak rozpoznawczy Bottega Veneta. Ich popularności nie psuje wysoka cena, która na przykład w przypadku modelu Cabat Bag oscyluje na poziomie 5,500 $.

Oryginalna torebka:

bottega-veneta-barcelona-cabat.jpg

Tak jak w przypadku wielu markowych produktów, podróbki są tylko kwestią czasu. Właściwie nie dziwi, że 50% torebek od projektantów dostępnych na popularnym Ebayu to podróbki. Sprzedawcy liczą, że kupujący nie dostrzegą różnicy, bo nie widzieli oryginalnej torebki na żywo. Oczywiste znaki, że torebka jest podrobiona to niskiej jakości skóra i metalowe wykończenia tj. zamki oraz niedokładne szycie.

Bardzo często podróbkę można poznać po wymiarach. Choć inne detale są prawie identyczne jak w oryginale, to jej kształt jest trochę inny. Widząc torebkę tylko na zdjęciu praktycznie nie da się tego wyłapać, dlatego poproś sprzedawcę o podanie wymiarów. W ten sposób możesz zdemaskować podrobioną torebkę.

Popularna Cabat Bag ma wymiary ok. 40.3 cm szerokości w najszerszym miejscu, podczas gry poniższa podróbka ma ok. 42.9cm.

Podrobiona torebka:

fake-bottega-veneta-purple-cabat.jpg

Jeśli chodzi o oryginalne torebki, to rzecz jasna logo "Bottega Veneta" zawsze jest wyraźnie wytłoczone na skórze. Nietrudno zgadnąć, że na podróbkach może być zupełnie inaczej. W większości przypadków nie jest niewyraźne, bo literki są słabo odbite. Warto zauważyć, że w oryginalnych torebkach, które mają złote zaciski przy plakietce z logo jeden z zacisków zakrywa w połowie literkę B. Nie znaczy to, że w podróbkach tego nie spotkasz, ale ten szczegół często umyka podrabiającym.

Oryginalna torebka:

real-bottega-white-leather-label.jpg

Podrobiona torebka:

fake-bottega-veneta-mini-clutch-label.jpg

Bottega Veneta używa zamków najwyższej jakości tzw. Riri. Są to zamki używane wyłącznie przez luksusowe marki i spotkasz je także np. w torebkach Marc Jacobs.

Są one wszyte w taki sposób aby nie zaczepiać i nie niszczyć materiału. Kolor zależy od danego modelu, ale najczęściej spotykane są złote.

Oryginalny zamek:

real-bottega-veneta-riri-zippers.jpg

W żadnym wypadku metalowe wykończenia nie pochodzą z Chin. Świetną wskazówką, że torebka to podróbka jest napis na zatrzasku, który stanowi oznaczenie chińskiej fabryki.

Zatrzask w podrobionej torebce:

fake-bottega-veneta-snap.jpg

Zatrzask w oryginalnej torebce:

real-bottega-snap.jpg

To co jest niezmienne i charakterystyczne dla marki to metki. Nadruki z jednej strony metki NIGDY nie przeświecają na drugą stronę. Mogą mieć postrzępione krawędzie, z których wystają nitki.

Oryginalna metka:

real-bottega-veneta-code.jpg

Na takiej metce znajduje się zawsze: kod koloru, rodzaj skóry, rok produkcji i numer seryjny danego modelu, który jest niepowtarzalny dla każdej torebki.

Oto niektóre kody kolorów:

Bianco [9000]
Maroon/brown? [2106]
Camel [2640]
Carmino [6210]
Ebano [2040][2072]
Copper color? [7540]
Green family [3xxx]
Iron [1106] ferro
Limo [1520]
Magnolia [6900]
Nero [1000]
Noce [2660] campania gunmetal hardware [2510 veneta gold zipper]
Oceano [4510]
Old Petra [2530]
Parma [5301]
Poudre [6841]
Quarzo [6205]

Oryginalna metka:

real-bottega-1000-color-code.jpg

Jeśli dane na metce nie zgadzają się z torebką, którą masz przed sobą to niestety masz do czynienia z podróbką.

Źródła:
www.olfaktoria.pl/2014/09/10-faktow-na-temat-bottega-veneta
www.thedubaimall.com/en/shop/FashionAccessoriesLeather/bottega-veneta.aspx
www.huffingtonpost.com/2013/12/19/how-to-spot-a-fake_n_4470655.html
www.spotfakehandbags.com/how-to-spot-fake-bottega-veneta-bags.html

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę