Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Burberry - jak rozpoznać oryginał?

Data: 31.07.2014 Autor: Iga Koprowska
W1siziisijiwmtqvmdcvmzevmtbfntlfmdffntczx3ricmiucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed kupnem oryginalnej torebki Burberry.

Burberry to ekskluzywny, brytyjski dom mody z długą, bo aż ponad 150-letnią tradycją. Jego założyciel, Thomas Burberry, zaprojektował słynny trencz, który z upodobaniem nosiły takie gwiazdy jak np. Marlene Dietrich. Burberry ma w swojej ofercie odzież, perfumy i akcesoria mody dla kobiet i mężczyzn. Jest to marka prestiżowa, która podobnie jak szkocka firma „Hunter” posiada rekomendacje brytyjskiej Rodziny Królewskiej. Unikatowy wzór tartanu od lat wyróżnia produkty Burberry na konkurencyjnym rynku, dzięki czemu firma plasuje się na 77 miejscu listy najbardziej dochodowych marek świata. Z drugiej jednak strony, znak towarowy Burberry uznano niedawno za jeden z najczęściej kopiowanych. W tym poradniku doradzamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie torebek tej ekskluzywnej firmy:

1. Każda nowa torebka Burberry jest pakowana do dodatkowej materiałowej torby w celu uniknięcia jakichkolwiek uszkodzeń. Torba powinna mieć nadrukowane logo, jednak nie jest ono jednolite ze względu na dużą liczbę zmian oznaczeń, których dokonywano na przestrzeni ponad 150 lat istnienia firmy. Najczęściej spotykanymi materiałowymi torbami są czarna z napisem „London” oraz kremowa z czarnym logo przedstawiającym rycerza.

$(KGrHqZ,!lgFH57O61I5BSFfeeMw8Q~~60_1.JPG

2. Do nowych torebek Burberry dołączana jest książeczka, na której również widnieje znak towarowy. Należy sprawdzić autentyczność czcionki oraz zwrócić uwagę, czy napis jest wyśrodkowany.

$T2eC16V,!)!E9s2fB 2)BSFfgl25Sg~~60_1.JPG

3. W środku torebki powinien znajdować się wytłoczony znaczek Burberry”. Czcionka została zaprojektowana z wielką precyzją, więc aby upewnić się, że produkt jest oryginalny, warto przyjrzeć się poszczególnym literom. Lewa strona liter „U” i „Y” jest szersza od prawej, a z kolei litery „R” są zakończone małymi ogonkami. Ponownie sprawdzamy, czy napis jest wyśrodkowany oraz czy szwy wokół znaczka są schludnie wykończone.

$T2eC16N,!)0E9s37E2miBSFfg8zjgg~~60_1.JPG

4. Torebki Burberry produkowane są jedynie w Chinach, Rumunii i we Włoszech, dlatego należy sprawdzić metkę „Made in...”. Jeżeli kraj produkcji torebki nie pokrywa się z wymienionymi powyżej, nie jest ona oryginalna.

$(KGrHqRHJE8FIHknK8gSBSFfh(TC5w~~60_1.JPG

5. Na odwrocie metki z krajem produkcji powinno widnieć oznaczenie danego modelu torebki.

$(KGrHqUOKowFIJvG1f4CBSFfhz7bPg~~60_1.JPG

6. Dodatkowo, do nowych torebek Burberry doczepiona zostaje obustronna metka z logo, które należy sprawdzić w poprzednio wspomniany sposób. Niestety, podróbki torebek często posiadają oryginalną metkę, dlatego warto przestudiować wewnętrzną jej stronę i porównać zawarte w niej informacje na temat koloru i modelu produktu z rzeczywistym wyglądem torebki, gdyż zwykle dane te nie są zgodne.

$T2eC16FHJHoFGlg3WIz!BSFfz twgg~~60_1.JPG

7. Elementy hardware są wykonane z solidnych materiałów, dlatego nigdy nie pękają i nie odpryskuje z nich farba. Na metalowych elementach często tłoczone jest logo z rycerzem, na zapięciach zaś napis „Burberry”. Oryginalne tłoczenie jest precyzyjne i schludne, bez żadnych defektów.

$T2eC16NHJHYFFk,3IndPBSFf0)58u!~~60_1.JPG

8. Podobnie jak tłoczenie, szwy wokół poszczególnych elementów torebki są zawsze proste i doskonale wykończone. Jeśli wykończenie torebki pozostawia wiele do życzenia, szwy są nierówne lub gdzieniegdzie wystają pojedyncze końcówki nici, lepiej nie ryzykować zakupu podróbki.

$T2eC16ZHJHkFFmGy7Z72BSFf1M1KGQ~~60_1.JPG


Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=xKO8SHyokms
http://www.ebay.com/gds/How-to-Identify-an-Authentic-Burberry-Handbag-/10000000177689151/g.html

Skomentuj

Gosc
około 3 lat

bzdura! kupilam w Stanach / swiadomie / podrobe, ktora ma wszystko wymienione wyzej! kazda ceche! zaplacilam 200 $ / wyprodukowana we Wloszech / trafilam zatem naa cud???????? podrobki bywaja doskonalsze i bardziej staranne nic oryginal! wszystko szyja ludzie wiec roznie bywa!
kocham np D&G...mam mnostwo torebek i to szczerze oryginlnych i czasami wykonanie budzi wiele watpliwosci! pozdrawiam!

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę