Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Chanel Boy - podróbka czy oryginał?

Data: 21.05.2015 Autor: Anna Gancarczyk
W1siziisijiwmtuvmduvmjevmtffmtffnddfmtk5x3rvcniucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Sprawdź, jak wybrać oryginalną torebkę Chanel Boy.

Najpopularniejsza torebka ostatnich sezonów? Oczywiście Chanel Boy. Kiedy wydawało się, że nic nie jest w stanie zwalić z tronu długo panującej królowej Chanel 2.55, Karl Lagerfeld w 2011 roku wypuścił jej nowoczesną wersję, która od tej pory rządzi rynkiem mody. „Vogue” napisał kiedyś, że gdy Chanel wprowadza do sprzedaży zupełnie nową torebkę, można być pewnym, że natychmiast stanie się ona klasykiem. Coś w tym jest, bo młodziutka Chanel Boy odkąd tylko się pojawiła stanowi największy obiekt westchnień fashionistek z całego świata.

15403993605_458bf2ce36_o.jpg

Na co musimy zwrócić uwagę przy jej kupnie, gdy nie chcemy by w nasze ręce wpadła tania podróbka?

1. Podstawowym wyznacznikiem jest cena. Za podstawowy model (czyli ten bez pereł, łańcuchów, ćwieków czy fantazyjnych materiałów) zapłacimy od 15 tysięcy złotych za największą wersję; do 12 tysięcy za najmniejszy oferowany model. Jeżeli torebka rzeczywiście jest oryginalna i nowa - nikt nie będzie chciał jej sprzedać za kilka tysięcy.

2. Poza tym Chanel nie sprzedaje swoich produktów przez Internet. Jedyna opcja kupna torebek online to Allegro czy Ebay, ale te witryny oferują mnóstwo podróbek. Nawet sklepy, sprzedające luksusową odzież, takie jak Moliera2 czy NetaPorter nie mają w swojej ofercie produktów Chanel.

3. Chanel Boy jest wykonana z najwyższej jakości skóry. Torebka składa się z około 60 elementów, które są ze sobą łączone zarówno maszynowo, jak i ręcznie. Do stworzenia każdej torebki używane są, aż trzy jagnięce skóry, bowiem wybiera się wyłącznie ich najdelikatniejsze fragmenty. Materiał jest gładki i miękki w dotyku. Bardzo ważny jest również zapach - powinniśmy czuć wyłącznie skórę, a nie klej, chemikalia czy gumę. Sztuczne skóry nie znajdują się w ofercie Chanel.

4. Litery C w logo są szerokie i mają taki sam kształt, jak malutkie, wygrawerowane logo na kółku. W podróbce litery są za krótkie i nie układają się tak, jak powinny. Blokada powinna być w kształcie litery C. Podróbki mają blokady w kształcie litery O, które są tak wycięte by przypominały C.

zamek.jpg

5. Napis Chanel jest wybity na metalowych elementach przy łańcuchu, który jest ciężki. Nie może być „pusty w środku”.

zamek — kopia.jpg

6.Główną różnicą na metce w środku są odstępy między literami. Autentyczne logo Chanel i napis "Made in Italy" mają mocno rozstawione litery. Podróbki mają wydrukowy napis, w oryginale jest on wytłoczony.

fake-chanel-boy-3-1024x512-1.jpg

7. Numer seryjny powinien być przyczepiony do osobnego kawałka skóry, a nie na kieszeń zapinaną na zamek. Nie powinien on też być łatwy do usunięcia.

fake-chanel-boy-4-1024x1024.jpg

8. Śruby na pasku na ramię są płaskie, podczas gdy te na podróbkach są zaokrąglone, wypukłe i wystające.

fake-chanel-boy-12-1024x512.jpg

9. Podobna zasada dotyczy śrub przy zamknięciu. Tym razem to te w fałszywym egzemplarzu są płaskie, a te w oryginale mają dziurkę w środku.

fake-chanel-boy-9-1024x512.jpg


Źródła:
www.tamarachloestyleclues.blogspot.com
www.thebrownpaperbag.net
www.fyeyeblog.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę