Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Chanel - real czy fake?

Data: 07.05.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmdkvmdkvmtffmtdfmtzfmjm0x2nvy28ucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Nie daj się nabrać na podróbki torebek Chanel!

Torebka Chanel 2.55. jest znana i lubiana przez wiele kobiet. Nadaje się zarówno na wielkie wyjścia, jak i do codziennego użytku. Niejedna kobieta marzy by mieć ją w swojej szafie. Wiele trendów zdążyło już dawno przeminąć, o wielu już nie pamiętamy, jednakże mała, klasyczna torebeczka Chanel 2.55 wciąż utrzymuje się na topie, a zapotrzebowanie na nią wcale nie maleje. Jej popularność jest tak wielka, jak ilość jej podróbek. Jak zatem odróżnić tę oryginalną chanelkę od jej repliki?

coco.png

Sklepy internetowe
Chanel nie sprzedaje swoich produktów przez Internet! Jest to bardzo ważna informacja, która już na wstępie jest w stanie rozwiać nasze wątpliwości, co do oryginalności produktu. Co prawda na stronie Malleries znajdziemy oryginalne produkty pochodzące od projektantów, niemniej powinnyśmy zrezygnować z kupna tej torebki na innych stronach internetowych. To samo tyczy się wszelkiego typu sklepów określanych mianem „outlet”. W nich również nie znajdziemy oryginalnej torebki - Chanel nie sprzedaje uszkodzonych towarów po niższych cenach. Jeśli jakiś produkt posiada wadę - od razu jest wyrzucany. Jeśli ktoś twierdzi, że posiada torebkę Chanel, a jej cena jest stosunkowo niska, tłumacząc to tym, że została ona przeceniona w wyniku jakiejś wady to od razu powinna się nam zapalić czerwona lampka, żeby nie kupować tego towaru, bo jest to podróbka.

Cena
Jest ona głównym wyznacznikiem, który pomaga nam odróżnić drogie, markowe produkty od ich podróbek. Nie dajmy się zwieść sprzedawcy, który twierdzi, że niska cena torebki jest mega okazją. Nawet używane torebki Chanel nie tracą znacząco na swej wartości. Ceny oryginalnych torebek wahają się od 6000zł wzwyż.

Skóra
Produkty Chanel są wykonywane z najwyżej jakości materiałów. W przypadku torebki Chanel 2.55 jest ona zrobiona ze skóry jagnięcej, która w dotyku jest bardzo miękka i łatwo się marszczy.

Kolor
Chanel produkuje niektóre ze swoich produktów tylko w określonych kolorach. Torebka Chanel 2.55 jest dostępna w odcieniach ulubionych przez Coco: czerń, beż, granat oraz brąz. Dodatkowo wnętrze torebki powinno być w kolorze czerwonym. Jest to zalecenie samej założycielki marki, które miało na celu ułatwić kobiecie znalezienie swoich rzeczy w czeluściach wnętrza torebki.

c6.png

Łańcuszek na ramię
Inspiracją do jego stworzenia była wojskowa torba. Oryginalne łańcuszki nie są pakowane w przeźroczystą folię.

Metka
Oryginalna metka wykonana jest z białego papieru w kształcie prostokąta. Nie jest ona doczepiana na żadnym sznurku, czy tym bardziej na żyłce. Znajdują się na niej: numer seryjny, nazwa torebki, kolor, kod kreskowy oraz cena.

c3.png

Wnętrze
We wnętrzu torebki znajdują się dwie kieszonki. Jedna z nich - na tylnej ściance, którą Coco określała mianem „tej na pieniądze”, natomiast druga wewnątrz, zamykana przeznaczona na listy miłosne. Znajdziemy tam również napis „Chanel”. W oryginalnych torebkach logo CC jest wyraźne i wypukłe, natomiast w podróbkach najczęściej wklęsłe - dodatkowo pod nim znajduje się złoty napis Chanel.

c5.png

Woreczek
Oryginalna torebka Chanel 2.55 jest pakowana w czarny, przeciwkurczowy woreczek wykonany z dobrej jakości materiałów. Wszystkie inne kolory świadczą o tym, że jest to podróbka.

c4.png

Hologram
Znajduje się on w środku torebki. Jego numer powinien zgadzać się z numerem karty autentyczności. Karta ta powinna być czarna i złota. Jeśli jest ona laminowana i plastikowa mamy do czynienia z podróbką torebki. Dodatkowo w nieoryginalnych torebkach hologram ten możemy z łatwością odkleić, takiej możliwości nie mamy w przypadku oryginału.

c2.png

Kraj produkcji
Torebki Chanel 2.55 produkowane są wyłącznie we Francji i Włoszech, dlatego we wnętrzu po przeciwnej stronie do napisu Chanel powinniśmy znaleźć albo napis "Made In Italy", albo "Made In France". Napis typu "Made In Paris" również świadczy o tym, że jest to replika. Dodatkowo należy wiedzieć, że Chanel nie produkuje żadnych metalowych wisiorków z napisem: "Chanel", które to często dołączane są do podróbek tych torebek.

Czasami podróbki znanych produktów są tak dobrze zrobione, że ciężko jest je odróżnić od oryginału. Jednakże oryginalne torebki mają pewne cechy charakterystyczne, które nawet dla największych specjalistów są ciężkie do podrobienia. Chanel to wspaniała marka, znana i ceniona na całym świecie. Za uznanie odwdzięcza się nam wysoką jakością ponadczasowych produktów. Torebka Chanel 2.55 stała się inspiracją zarówno dla wielu projektantów jak i popularnych sieciówek. Jeśli marzysz o własnym modelu tej znanej torebki to zamiast kupować podróbki i wspierać tym samym nieuczciwych sprzedawców, lepiej kup w jednej z sieciówek torebkę wzorowaną na tej, która została stworzona przez Coco Chanel.

Żródła:
http://www.groszki.pl/groszki/1,95942,6921150,Chanel_2_55___jak_rozpoznac_oryginal_.html
http://www.orginalneprodukty.pl/content/3/109.html
http://www.kimono.pl/NA-TROPIE-PODROBEK-8-sposobow-na-rozpoznanie-oryginalnej-torebki-Chanel-a8162
http://glamblog.pl/moda/jak-rozpoznac-falszywa-torebke-chanel/

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę