Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Gucci - oryginał czy fake?

Data: 15.05.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmduvmtuvmtffmdzfntrfmjq4x3rndwmucg5nil0swyjliiwianbnil0swyjwiiwidgh1bwiilcixmdi0edmymcmixv0

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalną torebkę luksusowej marki Gucci.

Wiele kobiet marzy, aby w swej kolekcji ubrań i dodatków posiadać chociaż jedną rzecz, która będzie pochodziła od znanego projektanta/projektantki. Przykładem może być torebka Gucci. Włoska marka, powstała w 1938 roku. Jest symbolem elegancji, ekstrawagancji i luksusu. Co jeśli już znajdziemy taką wymarzoną torebkę od Gucciego i po jej zakupie okaże się (co gorsza, nasza koleżanka, za którą niespecjalnie przepadamy nas poinformuje), że jest to podróbka i tak naprawdę, nigdy nie leżała na półce obok oryginalnych torebek Gucci. Należy być bardzo ostrożnym, decydując się na zakup rzeczy pochodzącej od światowej klasy projektanta, gdyż producenci podróbek uwielbiają tworzyć produkty, których bazą są oryginalne przedmioty. Dodatkowo, o dziwo czerpią z tego niezły zysk. Nie daj się zwieść podróbkom!

4.jpg

Cena
Nic co pochodzi od znanego projektanta nie może być tanie, a przynajmniej tak tanie, że jesteśmy w stanie kupić to z marszu lub po dwudniowym oszczędzaniu. Nie dajmy się zwieść wyjątkowym okazjom, obniżkom cen o 50% czy wielkim wyprzedażom. W przypadku markowych produktów takowe nie istnieją, a gdy już do nich dojdzie, ich prowokatorem na pewno nie będzie jeden ze sprzedawców allegro. Ceny oryginalnych torebek zaczynają się od 400 $.

Jakość
Należy zwrócić uwagę na szwy, cięcia skóry oraz łączenia. wszystkie powinny być równe. Żadne wystające nitki nie powinny znajdować się na naszej torebce. Nie ma mowy również o jakiś niedoszyciach itp.

1.jpg

2.jpg

Wszystkie tego typu elementy powinny być wykonane z metalu. Nie powinno być na nich ani jednej rysy. W oryginalnych torebkach wszystkie części maja wygrawerowane logo GUCCI.

Tzw. Gucci Controllato
Tylko oryginalne torebki posiadają tę kartę. Znajduje się na niej nazwa firmy napisana dużymi literami-GUCCI. Pod nim powinniśmy znaleźć słowo Cotrollato oraz cyfry 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0. Przód karty jest koloru ciemniejszego, natomiast rewers jest zawsze biały.

8.jpg

Worek
Oryginalne torebki Gucci zawsze pakowane są w worek, który zapinany jest na sznurek. Dostępne są w dwóch wariantach. Model pierwszy jest wykonany z satyny w kolorze ciemnobrązowym, z przodu umieszczone jest logo marki, natomiast drugi ma jasnobrązowy kolor, posiada złoty, poprzeczny napis GUCCI.

3.jpg

Numer seryjny
Znajduje się na odwrocie metki wewnątrz torebki Gucci. Są to dwa numery, jeden nad drugim.

7.jpg

„Made In Italy”
Włosi ogromną uwagę przywiązują do swojego pochodzenia i tradycji. Tak też jest w przypadku torebek marki Gucci. We wnętrzu oryginalnej torebki obok napisu Gucci powinniśmy znaleźć „Made In Italy” . Przyglądając się napisom znajdującym się na torebce czy w jej wnętrzu, zawsze należy zwrócić uwagę na wielkość liter, jak i odstępy między nimi. Czy są proste i równe.

10.jpg

Nowe torebki
Do nowych torebek produkowanych przez dom mody Gucci, dodatkowo załączono broszurę informacyjną oraz tzw. Frienze Card.

5.jpg

6.jpg

Jeżeli zamierzasz kupić torebkę Gucci nie decyduj się na jej zakupu na bazarze znajdującym się na deptaku prowadzącym do plaży czy też u sprzedawcy na Allegro, reklamującego się wysokimi rabatami i zniżkami na tego typu produkty. Jeśli zdecydowałaś się na kupno takiej torebki, to najlepiej zrobić to w butiku. Wtedy mamy 100% pewności, że produkt, który zamierzamy kupić jest na pewno oryginalny. W Internecie znajdziesz wiele stron, które zajmują się sprzedażą oryginalnych produktów domu mody Gucci. Najprościej zajrzeć na jego stronę internetową. Należy również pamiętać o tym, że kupno podrobionych produktów jest nielegalne. Nic nie może równać się oryginałowi.


Źródła:
http://www.ebay.com/gds/How-to-Spot-a-Fake-Gucci-Handbag-/10000000177689147/g.html
http://voices.yahoo.com/real-vs-fake-gucci-spot-fake-gucci-handbag-4520409.html?cat=46
http://nieoryginalny.pl/jak-rozpoznac-podrobke-torebki-gucci-2/
http://www.ask.com/question/how-can-you-tell-a-gucci-bag-is-real

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę