Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Hermès - Birkin - real czy fake?

Data: 14.08.2014 Autor: Dominika Orman
W1siziisijiwmtqvmdgvmtqvmtrfntlfmjffmti5x2holnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Doradzamy, jak rozpoznać oryginalną torebkę Hermès - Birkin.

Torebka Hermès Birkin - obiekt westchnień tysięcy kobiet. Jeżeli już zdecydowałaś się na jej zakup, zwróć uwagę na kilka szczegółów, które sprawią, że zostaniesz posiadaczką oryginalnego produktu. Trzeba wiedzieć, że na rynku istnieje obecnie wiele bardzo dobrych replik Birkin! Dzięki kilku poniższym wskazówkom będziesz umiała dostrzec podróbkę i cieszyć się oryginalną Hermès Birkin:

1. Skóra
Torebki Birkin wykonane są ze skóry naturalnej. Podróbki zwykle robione są ze skóry ekologicznej, która jednak może bardzo dobrze imitować naturalną. Najlepszym sposobem jest dotknięcie materiału i porównanie go z jakimś innym skórzanym produktem. Różnicę można wyczuć w dłoniach. Skóra ekologiczna ma ponadto charakterystyczny, lekko syntetyczny zapach.

2. Szycie

1.png

Wszystkie torebki Hermès Birkin są szyte ręczne i między innymi to czyni je wyjątkowymi. Szycie nie jest więc jednakowe, kierunek ułożenia nitek może nieco się od siebie różnić. Podróbki są szyte maszynowo, nitki mają jednakowe ułożenie i odległości między sobą. Pamiętaj, że żadna nitka nie ma prawa wystawać lub być postrzępiona.

3. Zapięcie/zamek

Oryginał:

2.png

Replika:

3.png

W torebce Hermès występują złote albo srebrne elementy zapięcia. Powinny być idealnie przytwierdzone do skórzanych paseczków, na których są umieszczone. Na zapięciu zewnętrznego paska wygrawerowany jest napis "Hermès-Paris" Jest bardzo delikatny, nie powinien być zbyt głęboki. Pokrętło zamykające powinno się łatwo i gładko obracać. Repliki często trudno jest zamknąć, pokrętło obraca się dużo ciężej.

4. Kłódka

oryginał:

4.png

replika:

5.png

Na małej kłódce wygrawerowany jest napis Hermès. Kłódka ma także charakterystyczne wgłębienia wokół dziurki na kluczyk. W podróbkach zwykle używane są tanie, zwykłe zamki, które są płaskie i nie mają takich wgłębień.

5. Klucze

oryginał:

6.png

replika:

7.png

Klucze do kłódki wiszą na skórzanym paseczku, na którego końcu jest mały również skórzany schowek. Podróbki często mają klucze na zwykłym metalowym kółku.

5. Suwak
Suwak w torebkach Hermès Birkin nie ma prawa ciężko chodzić, a tym bardziej się zacinać. Takie sytuacje w oryginalnej Birkin się nie zdarzają.

realorangebirkin.jpg

6. Numer identyfikacyjny
Na zewnętrznej stronie prawego paska widnieje numer, który identyfikuje rękodzielnika. Obok stoi litera, która oznacza rok uszycia torebki. Podążajcie za wskazówkami i cieszcie się oryginałem!

Źródła:
https://www.youtube.com/watch?v=zoEYmuYNiT4
http://www.townandcountrymag.com/style/fashion-trends/how-to-spot-a-fake-birkinbag
https://www.youtube.com/watch?v=TxmsVdoZXFU
https://www.youtube.com/watch?v=zoEYmuYNiT4
http://www.townandcountrymag.com/style/fashion-trends/how-to-spot-a-fake-birkinbag
http://haleyscouturefakes.blogspot.com/

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę