Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Jimmy Choo - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Data: 05.01.2016 Autor: Martyna Łysakowska
W1siziisijiwmtyvmdevmduvmtvfmjvfmjffoti4x2ppbxrvci5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Doradzamy po jakich elementach rozpoznać oryginalną torebkę Jimmy Choo.

  • Etykieta. Zrobiona jest z metalu i skóry z wygrawerowanym złotym lub srebrnym logo firmy na tle o liliowym kolorze. Bardzo często podrobiona etykieta spełnia te wymagania, ale jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Kolor tła jest w innym odcieniu, a metal czy skóra są tanimi wersjami.

real-jimmy-choo-lilac-label.jpg fake-jimmy-choo-label-1.jpg

- Metalowa część etykiety musi zawsze być idealnie na środku skórzanego prostokąta. Z każdej strony powinna być taka sama odległość od krawędzi. Tym charakteryzują się wszystkie designerskie torebki. Jeżeli torebka, którą chcesz kupić, posiada taką cechę - zwróć uwagę na jakość materiałów etykiety i nierówności.

- Przyjrzyj się grubości poszczególnych liter. Podrobione są zazwyczaj grubsze niż powinny. Oryginalne "M" mają chudszą lewą nóżkę, a prawą grubszą. To także dotyczy "J" i "C". Litera "O" jest nie tylko cieńsza, ale i szersza.

- Czcionka także odgrywa ważną rolę. Warto przyjrzeć się oryginalnej i zapamiętać kształt liter. Najbardziej charakterystyczną literą jest "H", a dokładniej kreska po środku, która jest zawsze wysoko:

jimmy-choo-font-correct.jpg jimmy-choo-font-right.jpg

- Podrobiona wersja litery "H":

jimmy-choo-font-wrong.jpg

- Zdjęcie podrobionej torebki:

fake-jimmy-choo-lilac-label.jpg

- W tym przypadku litera "H" jest wykonana prawie doskonale, jednak dla wprawnego oka widać od razu, że przecięcie jest za wysoko.

- Z tą etykietą jest jeszcze jeden problem. Mianowicie chodzi o litery "M", "C" i "O". W "M" nie widać różnicy w grubości nóżek, "C" jest za grube, tak jak "O".

- Kolor tła jest w złym odcieniu.

- Jeżeli przyjrzymy się wytłoczonemu napisowi pod etykietą, zauważymy, że napis jest lekko krzywy i przechyla się ku dołowi.

  • WYPOSAŻENIE:

- Gdzie nie pojawi się napis "Jimmy Choo" - zasady dotyczące czcionki pozostają takie same.

Na przykładzie:

fake-jimmy-choo-gold-logo.jpg
- Litera "H" ma przecięcie za nisko. Litery "M" i ich nóżki nie odzwierciedlają zasad czcionki "Jimmy Choo".

- Zapięcia w torbach również tworzone są według pewnych zasad. W tym przypadku "H” i "O” są dalekie od ideału, ale wiadomo że nie zawsze będzie to proste do wykrycia. Dlatego następną wskazówką będzie zwrócenie uwagi na jakość materiału z jakiego zrobione są zapięcia. To sprawdza się w przypadku każdego elementu torebki.

jimmy-choo-hardware-snap.jpg

  • Zapięcie na ekspres. W oryginalnej torebce, gdy zamek jest zapięty - ząbki będą tworzyć ze sobą wzór przypominający diament/trójkąt na środku zapięcia. Zauważymy na nim także wygrawerowany napis "Jimmy Choo” ze standardowym "H” z wysokim przecięciem. Tak wygląda oryginalne zapięcie w torebce:

authentic-jimmy-choo-zipper.jpg

Tak wygląda podróbka:

fake-jimmy-choo-zipper-teeth.jpg

Źródło:
www.spotfakehandbags.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę