Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Le Pliage Longchamp – jak odróżnić oryginał od podróbki?

Data: 07.08.2015 Autor: Jagoda Marek
W1siziisijiwmtuvmdgvmdcvmtbfntbfmzbfmjm1x2xslnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Dowiedz się, jak rozpoznać oryginalną torebkę Le Pliage Longchamp.

Torebka Le Pliage Longchamp jest popularna i lubiana przez kobiety. Warto jednak wiedzieć, że sklepy internetowe są pełne podróbek, które czasami wyglądają niemalże jak autentyk. Mając to na uwadze, zakupy powinno robić się osobiście w sklepie, gdzie można dokładnie zweryfikować jakość modelu. Oryginalne torebki są dostępne np. w warszawskim butiku Longchamp w Galerii Mokotów. Jeśli jednak decydujemy się na zakup w Internecie - musimy pamiętać o kilku szczegółach, które pomogą z łatwością odróżnić oryginał od podróbki.

Aby nie dać się nabrać, należy dokładnie obejrzeć klapkę znajdującą się na górze torebki. Na oryginalnej Le Pliage, skóra ma wzór rombu, który jest widoczny na pierwszy rzut oka – jeśli nie dostrzegamy tego wzoru, torebka z pewnością jest podróbką. Nie bez znaczenia jest również kolor klapki, która zawsze jest w ciepłym odcieniu brązu (oprócz edycji limitowanych).

4.jpg
(oryginał)

5.jpg
(podróbka)

Kolejnym szczegółem świadczącym o oryginalności Le Pliage jest charakterystyczny, wybity z przodu klapki wzór jeźdźca, który jest widoczny także na jej odwrocie.

2.jpg

Ponadto klapka powinna być pod spodem zamszowa, miła w dotyku, jednak niezmechacona. Przy zakupie trzeba także zwrócić uwagę na zatrzask, na którego odwrocie - podróbki często mają napis „Guang Dong”.

9.jpg

Należy też pamiętać o rączkach, które zawsze są płaskie (nie walcowate). Wzór rombów musi być widoczny także na nich. Warto dokładnie przyjrzeć się wykonaniu rączek, które w oryginalnych modelach są starannie i elegancko przyszyte do torebki, niedopuszczalne są nieforemne kawałki skóry lub krzywy szew. Dodatkowo, ważny jest także kolor ścieg, które zawsze są beżowe na wierzchu, a brązowe pod spodem.

6.jpg

Trzeba również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest torebka. Le Pliage szyte są z nylonu, jednak nigdy z nylonu lśniącego. Oryginalna torebka nie powinna odbijać światła.

7.jpg
(oryginał)

8.jpg
(podróbka)

Dodatkowo trzeba wiedzieć, że podszewka w modelach jasnych jest zawsze beżowa lub biała, zaś w modelach ciemnych - czarna. Ponadto zawsze jest lekko gumowa, przez co można łatwiej ją czyścić.

Gdy planujemy zakup torebki, musimy zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny szczegół. Z tyłu, na skórzanej części, powinny znajdować się napisy. Na oryginalnych torebkach Le Pliage, jest to nazwa określonego modelu – inne napisy świadczą o jej nieoryginalności.

3.jpg

Aby nie dać się nabrać, trzeba dokładnie przyjrzeć się torebce, którą planujemy kupić, gdyż szczegóły mają niebagatelne znaczenie.

Źródła:
1. www.kimono.pl
2. www.kochajmyoryginaly.blogspot.com
3. www.jestpieknie.pl
4. www.ebay.com

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę