Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Michael Kors - oryginał czy fake?

Data: 23.04.2014 Autor: Sandra Żyła
W1siziisijiwmtqvmdqvmjmvmtnfmdjfndffody0x21rdg9ylnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Sprawdź na co należy zwrócić uwagę przed zakupem torebek Michaela Korsa.

Michael Kors jest jedynym z najpopularniejszych projektantów Ameryki. Jego nazwisko jest znane i szanowane na całym świecie. Popularności przysporzyły zarówno jego dzieła - wspaniałe kreacje i dodatki, jak i udział w popularnym show - Project Runway. Wiele z nas słysząc nazwisko tego projektanta pierwsze co ma przed oczami to jego słynną, klasyczną, czarną torebkę, która właśnie dzięki swej prostocie podbiła serca tak wielu kobiet. Stała się ona zdecydowanym „must have” większości kobiet. Płeć piękna skrupulatnie oszczędza zarobione pieniądze, aby móc kupić czarną ze złotymi wstawkami - klasyczną torebkę Michaela Korsa.

mk.png

W poszukiwaniu naszej wymarzonej torebki Michaela Korsa możemy natknąć się na wiele podróbek. Wielu sprzedawców uwielbia wciskać nam nieoryginalne produkty, aby móc jak najwięcej zarobić, podkreślając przy tym, że to właśnie ich produkt pochodzi z najwyższej półki i jest w 100% oryginalny. Na co należy zwrócić uwagę:

1. Cena
W tym przypadku jest ona głównym wyznacznikiem tego, czy towar, który chcemy kupić jest oryginalny czy też nie. Jeśli ktoś oferuje ci torebkę Michaela Korsa za 200 zł, to nie myśl, że jest to wspaniała okazja i powinnaś z niej jak najszybciej skorzystać. To nic innego jak podróbka oryginalnej torebki. Niemożliwe jest kupno torebki projektanta po tak niskiej cenie, nawet jeśli oferta poprzedzona została słowem rabat/promocja. Ceny oryginalnych torebek wahają się od 900 do 1600 zł.

Może zdarzyć się również tak, że na aukcji do kupienia będzie używana torebka Michaela Korsa, a jej cena będzie wynosiła przykładowo 300 zł. Nie oznacza to, że sprzedawany towar to podróbka, jednak aby mieć pewność co do oryginalności torebki, warto poprosić sprzedawcę o kilka dodatkowych zdjęć.

2. Napis
Musi być wykonany ze złotych, drukowanych liter. Wszystkie powinny być równe, ostre i nie mogą zlewać się ze sobą. W przypadku podróbek litery są większe, jakby rozciągnięte i bywają też nierównej wielkości.

3. Kształt
Oryginalna torebka jest sztywna, nigdzie się nie załamuje i nie widać na niej zgięć. Dodatkowo już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że jest ona wykonana z dobrej jakości materiałów.

17.jpg

18.jpg

4. Napy
Znajdują się one pod rączkami, są okrągłe i zawsze koloru złotego. Oryginalne napy są zawsze z poprzeczną linią!

Bez tytułu.png
5. Kłódka
Musi posiadać inicjały Michaela Korsa, a tło na którym się one znajdują powinno być matowe.

Fk.png
5. Dolna część
Dno naszej torebki powinno być usztywniane jak cała reszta. Oryginalna torebka na dole posiada cztery złote nóżki , które są okrągłe i ścięte; dodatkowo na każdej z nich widnieje napis: Michael Kors.

13.jpg

12.jpg

6. Wnętrze
Jeśli na stronie, na której chcemy kupić torebkę nie ma zdjęć jej wnętrza to należy o nie poprosić sprzedawcę, ponieważ są one w stanie nam powiedzieć czy mamy do czynienia z oryginalną torebkę czy też z jej podrobioną wersją. Dodatkowo jeśli sprzedawca nie będzie chciał nam wysłać takowych zdjęć, z jakiegokolwiek powodu, może to być dla nas sygnał, że sprzedawany przez niego towar to podróbka.

W środku możemy znaleźć dwie, jednakowej wielkości kieszonki, które powinny być wykonane z tego samego materiału, co reszta wnętrza torebki. Dodatkowo możemy znaleźć tzw. „ smycz” na klucze. Napisy występują zawsze w stonowanych kolorach. Jeśli chodzi o podróbki to materiał we wnętrzu torebki jest śliski, a napisy są w ciemnych barwach.

Zrzut-ekranu-2014-01-17-o-19.25.03.png

7. Metka
Ostatnią wskazówką mającą uchronić nas od kupna nieoryginalnej torebki jest metka. Powinna ona być jasnobeżowa. Metki w kolorze limonkowym, żółtym czy brązowym świadczą o tym, że nasza torebka to podróbka.

Zrzut-ekranu-2014-01-17-o-19.54.03.png

Kupno oryginalnego produktu zawsze powiązane jest z jego wysoką jakością, dlatego warto inwestować w markowe produkty, ponieważ będą nam one służyły przez lata, a nie tylko przez jeden sezon.


Źródła:
http://shinysyl.com/michael-kors-hamilton-jak-rozpoznac-oryginal/
http://www.marieantoinette-blog.com/2014/02/michael-kors-selma-navy-jak-rozpoznac.html

Skomentuj

sa torebki w znanych sklepach ze srebrnym napisem np. selma
około 4 lat

... i co wtedy

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę