Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Torebka Prady - jak rozpoznać oryginał?

Data: 04.06.2014 Autor: Joanna Oleksa
W1siziisijiwmtqvmdyvmdqvmtrfmzlfmzdfota0x1bqlnbuzyjdlfsizsisimpwzyjdlfsiccisinrodw1iiiwimtaynhgzmjajil1d

Kilka wskazówek o tym, jak uniknąć nadziania się na podróbki.

Każda kobieta przyzna się do tego, że właściwie nie rozstaje się ze swoją torebką. Jak wiadomo w damskiej torebce jest wszystko począwszy od dokumentów, kluczy a skończywszy na zupełnie niepotrzebnych rzeczach. Oczywiście, żeby pomieścić to wszystko torebka musi być solidna, a ważne, żeby była też ładna. Torebki Prady są znane i lubiane na całym świecie. Firma została założona w 1913 roku w Mediolanie przez Marię Pradę. Na początku swej działalności zajmował się jedynie wyrobem luksusowych skórzanych toreb. Torebki są wykonywane z najlepszej jakości skór oraz z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Oczywiście, cena takiej torebki jest dość wysoka i jak każda luksusowa rzecz doczekała się masy podróbek. Jak nie dać się oszukać kupując torebkę? Oto kilka porad:

1. Karty autentyczności
Oryginalna torebka Prada powinna posiadać dwie karty autentyczności. Pierwsza z nich jest plastikowa i przypomina kartę kredytową z wytłoczoną nazwą modelu torebki, kolorem i numerem. Powinna być w małej kopercie z logo Prada. Druga jest papierowa (nie laminowana).

Prada Authenticity Card 2.jpg

670px-Spot-a-Fake-Prada-Purse-Step-8.jpg

2. Sposób wykończenia
Należy zwrócić uwagę na jakość skóry i wykończenia oraz na ciężar torebki (skórzane Prady są dość ciężkie). Torebki Prady są wykańczane z największą dbałością o szczegół (torebki są robione ręcznie). Zarówno na zewnątrz, jak i w środku nie powinny wystawać nitki, skóra powinna być pozbawiona skaz i pęknięć. Wszystkie metalowe wykończenia powinny być w tym samym kolorze (sprawdźmy czy nie odchodzi z nich farba, czy się nie łuszczy), dostosowane kolorystycznie do koloru całej torebki.

3. Podszewka
Torebki te są w środku wykończone podszewką, której materiał jest bardzo dobrej jakości. Materiał jest miły w dotyku, nie strzępi się, ani nie marszczy w miejscu wszycia. Kolor podszewki powinien być dostosowany do koloru jej zewnętrznej części. Podszewka znajduje się nie tylko w głównej części wnętrza, ale także są nią wyściełane wszystkie, nawet najmniejsze, kieszonki.

4. Logo
Logo Prada powinno znajdować się na metalowej płytce na zewnątrz i wewnątrz torebki (w torebkach płóciennych logo może być metalowe lub nadrukowane). Charakterystyczną cechą prawdziwego logo jest litera "R", której nóżka jest lekko wykręcona, a nie prosta. Wewnętrzne logo powinno być dostosowane do koloru podszewki.

IHIOH.jpg

5. Sposób zapakowania
Torebka Prada sprzedawana jest wraz z workiem przeciwkurzowym. Jest on w kolorze białym z nadrukowanym logo Prada. Worek służy do przechowywania torebki i jak sama nazwa wskazuje chroni przed kurzem. Torebka nie jest zafoliowana, nie posiada foliowego worka, ani nie ma zafoliowanych rączek i pasków.

6. Cena
Cena autentycznej, skórzanej torebki Prada to ponad 1000 euro. Ceny i modele można obejrzeć na oficjalnej stronie marki www.prada.com Można tam sprawdzić także listę autoryzowanych salonów na całym świecie, gdzie możemy kupić oryginalną torebkę. Oczywiście okazje się zdarzają, ale nie ma co się łudzić, że torebka za 200zł jest oryginalną Pradą.

prada-classic-leather-shoulder-handbag-bag-2613-3-color-458ea.jpg

Źródła:
http://www.ibutik.pl/ogloszenie/torba-prada-classic-924476
http://www.myclosetblog.com/2012/07/05/prada-saffiano-tote-still-not-good-enough/
http://www.wikihow.com/Spot-a-Fake-Prada-Purse

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę