Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Zabawki Furby - oryginał czy podróbka?

Data: 05.12.2014 Autor: Konrad Dąbrowski
W1siziisijiwmtqvmtivmduvmtffndvfntrfnzkwx2z1yi5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Sprawdźcie, jak rozpoznać oryginalne zabawki Furby.

Okres przedświąteczny w pełni, więc jak co roku od razu zostaliśmy zbombardowani milionami reklam, zachęcających do kupna gwiazdkowych prezentów. Oczywiście najbardziej podatne są dzieci, które wszystkie te kolorowe obrazy chłoną jak gąbka i wymuszają na swoich rodzicach kupno tego i owego. Jeśli już zdecydujemy się ulec naszym pociechom, warto zadbać o to, aby produkt był w 100% sprawny i oryginalny - nie chodzi tu o prestiż, ale o bezpieczeństwo maluchów.

Weźmiemy dziś pod lupę popularne, interaktywne pluszaki FURBY, z najnowszych serii BOOM oraz Hot i Cool. Pierwsza rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to producent. Jedynym oficjalnym producentem zabawek Furby jest popularna firma HASBRO, właściciel takich marek, jak Monopoli, Twister, Nerf czy My Little Pony.

Istnieje wiele firm, które starają się podszyć pod HASBRO, dlatego zawsze w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na opakowanie.
1.png
Drugim aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę są oczy. Jesteśmy raczej przyzwyczajeni do tego, że lalki, w tym Furby - oczy miały nieruchome. Jedyne co wpływało na mimikę ich twarzy, to pyszczek i ruszające się powieki.

Obecnie praktycznie wszystkie podróbki pozostały przy starych, analogowych oczach, podczas gdy oryginalne Furby posiadają oczy elektroniczne:

2.png

Trzecia bardzo ważna rzecz - to sposób poruszania się Furby'ego. Dzięki zastosowaniu w jego budowie kilku silniczków, potrafi on teraz dużo więcej, niż jego starszy brat, którego pamiętamy z końca lat 90-tych. Tamten umiał tylko ruszać oczami, uszami i łapkami. Najnowsze modele dostały możliwość poruszania całym tułowiem w bardzo specyficzny sposób. Przed zakupem najlepiej sprawdzić, jak powinien zachowywać się oryginalny Furby, korzystając, chociażby z YouTube.

Kolejny sprawa to kształt. Wiemy już, że Furby z najnowszych serii są dosyć „kompaktowe”. Mają bardzo zwartą budowę ciała, a na boki odstają im tylko uszy i łapki u dołu.

Następną sprawą jest sensor na czole. Dzięki niemu Furby „odczuwa”, czy coś się przed nim dzieje, czy dziecko się nim bawi. Jest identyczny dla wszystkich modeli i serii, a prawidłowo powinien on wyglądać tak:
3.png
W związku z tym przy tego typu wynalazkach:

4.png

od razu powinna zapalić nam się czerwona lampka.

Po szóste: baterie. HASBRO nieco skomplikował zadanie dla fałszerzy i stworzył dosyć nietypowy układ na popularne paluszki. Wnętrze prezentuje się następująco:

5.png

Widać wyraźnie, że dwie pierwsze baterie przykryte są dwoma kolejnymi, tak więc inne układy są całkowicie niedopuszczalne. Ostatnia rzecz, to oczywiście cena. Oryginalne produkty HASBRO do najtańszych nie należą, ale płacimy oczywiście za jakość wykonania i trwałość. Ceny Furby oscylują wokół 250 zł (w górę), więc decydując się na zakup o 100 - 150 zł tańszy - nie liczmy na cuda.


Żródła:
www.youtube.com
www.hasbro.com
www.allegro.pl
www.nnc.or.jp/~as212/furby/furby.html
www.z6.invisionfree.com/AdoptaFurby/ar/t5074.htm

Skomentuj

zaneta
prawie 5 lat

A czy ta zabawka jest oryginalna

http://allegro.pl/furby-boom-interaktywny-sweet-fale-aplikacja-pl-i5356038929.html

julagwiazdadelfinek21
około 4 lat

Bardzo przydatna ta strona. Kciuk w góre.

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę