Marki

Wybierz interesujący Cię markę

Typ

Wybierz interesujący Cię typ

Żarówki ksenonowe - jak rozpoznać podróbkę?

Data: 17.07.2015 Autor: Anna Rzadkowska
W1siziisijiwmtuvmdcvmtcvmtnfntzfmzrfotq1x2tzzs5wbmcixsxbimuilcjqcgcixsxbinailcj0ahvtyiisijewmjr4mziwiyjdxq

Podpowiadamy, jak nie nadziać się na podróbki żarówek ksenonowych.

Jak pokazuje codzienne życie podrobić można już niemal wszystko. Nie inaczej jest w przypadku żarówek ksenonowych - statystyki są zatrważające, a podróbek "ksenonów" pojawia się coraz więcej w szczególności w Internecie.

41b4043ad0570-d.310.jpg

Podrabiane żarówki
Zarówno kupowanie, sprzedawanie, jak i posiadanie tego typu podrabianych żarówek jest zabronione. Podrabiane żarówki ksenonowe przede wszystkim sprzedawane są na aukcjach, ale oczywiście znajdzie się też niejeden sklep motoryzacyjny, do którego takowe trafiają. Wojnę podróbkom wypowiedział Philips, decydując się na współpracę z organami ścigania, co dość szybko przyniosło efekty. W ciągu zaledwie kilku dni podrabiane żarówki w większości zniknęły z internetowych aukcji.

Jak rozpoznać podróbkę?
Pierwszy sygnał, który powinien zwrócić naszą uwagę to zbyt atrakcyjna cena. Decydując się na taki zakup można być pewnym, że żarówka znacznie szybciej ulegnie zużyciu. Podrabiany żarnik ksenonowy ponadto nie posiada żadnej gwarancji i charakteryzuje się gorszą jakością wykonania.

Pomocne rozwiązanie
Ciekawe rozwiązanie na rozpoznanie podróbki zaproponował Philips:

  • każde opakowanie oznaczone zostało specjalnym kodem zabezpieczającym, który w świetle mieni się kolorami tęczy;
  • zastosowano tzw. „ruchomy kod” - w zależności od kąta padania światła, ostatni symbol kodu zabezpieczającego zmienia swoje położenie;
  • wewnątrz opakowań żarników umieszczone zostaje świadectwo potwierdzające autentyczność;
  • wpisując identyfikator i kod zabezpieczający na specjalnie przygotowanej platformie www.philips.com/original, można sprawdzić prawidłowość danych, co potwierdza oryginalność żarnika ksenonowego;

    4_jak_to_dziala.jpg


Każdą żarówkę ksenonową niezależnie od jej typu można odróżnić od chińskiej podróbki w jeszcze jeden prosty sposób. Wystarczy do tego magnes. Każdy typ oryginalnej żarówki przyciąga magnes, w przeciwieństwie do ich zamienników i rozmaitych podróbek.

maxresdefault.jpg

Ponadto oryginalne żarówki mają zawsze inne numery oraz odmienne hologramy w przeciwieństwie do podróbek, które charakteryzują się identycznymi numerami i hologramami. Hologram w przypadku oryginalnych żarówek znajduje się zarówno na zewnętrznej obudowie, jak i znaleźć go można na jednym z plastikowych boków wewnątrz, co widoczne jest po zdjęciu obudowy żarówki. Zamienniki posiadają hologram tylko i wyłącznie na zewnętrznej obudowie.

3.jpg

4.jpg

9.jpg

Czym grozi zakup podróbki?
Szybsze zużycie to tylko jeden z mniej uporczywych problemów. Bardzo często dochodzi do przepalenia przetwornic, co skutkuje koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z naprawą. W skrajnych przypadkach może dojść do zwarcia w układzie elektrycznym, jak i uszkodzenia systemu komputerowego.

Źródła:
www.d.motofakty.pl
www.mojafirma.infor.pl
www.xenon-serwis.pl

Skomentuj

Popierają nas

Walkę z podróbkami wspierają znane marki

Facebook

Dołącz do walki z podróbkami

Wspieraj nas

Wstaw nasz baner na swoją stronę